Брановидни странични појас Транспортни

Краток опис:

  Brief Description Corrugated Sidewall Conveyor Belts that we supply are specifically designed for conveying high density materials to give it optimal load performance. The Corrugated Sidewall Conveyor Belts are best known for their quality and performance. Our Corrugated Sidewall Conveyor Belts ensure maximum flexing without fatigue. One special attribute of the Corrugated Sidewall Conveyor Belts that we supply is the center cleat (also called Rubber Fins) which keeps its abrasion resi...


детали за производот

Тагови производ

 

Краток опис

Брановидни странични Транспортни ленти кои ние снабдување се специјално дизајнирани за пренесување на материјали со висока густина за да ја даде оптимални перформанси товар. Ремени брановидни странични подвижна се најдобро познати по својот квалитет и перформанси. Нашите Брановидни странични Транспортни ленти обезбеди максимална виткање без замор. Еден посебен на т почит на Ремени брановидни странични подвижна дека ние снабдување е центар клин (исто така наречени гумени перки) кое ја држи нејзината отпорност на абразија на високо ниво. Таа обезбедува одлични вертикална стабилност за задржување на товарот, а со тоа го спречува производ падне назад. Ние се осигураме дека нашите Брановидни странични Транспортни ленти се развиени за задоволување поголеми капацитети со повеќе стрмни склони материјал ракување линија.

 

Карактеристики и придобивки

1.Special карактеристики на нашата Брановидни странични Транспортни ленти

2.Maximum искористување на просторот, со способноста да се пренесе на материјалот до 90o наклон

3.Minimal истурање со стрмни агли и вертикално пренесување

4.It е оптимално за транспорт на поголеми материјал во поголеми количини

5.High отпорност на триење   

детална табела

 

S2.jpg

апликација

Таа е погодна за рефус материјали, широко се користи во јаглен, хемиски, електрична енергија, градежни материјали, металургијата, храна, пристаништа, бродови и други индустрии
product process

S.jpg

Технички параметри

C.jpg


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас